Tlačové správy

Študenti neskrývali nadšenie z nového predmetu o liečbe budúcnosti!
Inovácie vo farmaceutickom priemysle zažívajú v posledných rokoch revolúciu. Vďaka vedeckým objavom dostávajú pacienti šancu na vyliečenie, či dlhší a kvalitnejší život. Inovácie si v minulom roku našli cestu aj k budúcim zdravotníkom. Nový predmet o budúcnosti liečby priniesol vysokoškolákom z Univerzity Komenského v Bratislave poznatky priamo z praxe.
29. 5. 2018


PACIENTI ZISTIA, KTORÉ KLINICKÉ SKÚŠANIA SÚ DOSTUPNÉ NA SLOVENSKU
Bratislava, 17. máj 2018 – Do klinických skúšaní sa ročne zapojí okolo 9 000 slovenských pacientov. Je to asi tretina v porovnaní so susednou Českou republikou. Pre mnohých pacientov je pritom účasť v klinickom skúšaní poslednou nádejou v boji s nevyliečiteľným ochorením. Dostať sa k informáciám o klinických skúšaniach na Slovensku bude pre pacientov jednoduchšie vďaka bezplatnej online poradni, ktorú zriadila pri príležitosti Svetového dňa klinických skúšaní, Asociácia inovatívneho farmaceutického priemyslu (AIFP). Projekt poradne spúšťa v spolupráci s Asociáciou na ochranu práv pacientov SR.
17. 5. 2018


Najúspešnejší bojovník proti infekčným chorobám? Očkovanie
Českom sa od marca šíri epidémia nebezpečných a veľmi nákazlivých osýpok. Lekári sa zhodujú na dôvode - neočkované deti. Do ambulancií po celej krajine prišli už desiatky pacientov, situácia je najvážnejšia v Prahe. Zdravotníci v najbližších dňoch zlepšenie nepredpokladajú.
5. 5. 2018


Povinné očkovanie na Slovensku ročne ušetrí viac ako 18 miliónov eur
Očkovanie nielen chráni verejné zdravie, ale je aj ekonomicky výhodné pre štát. Ak sa chceme vyhnúť epidémiám, musíme vyriešiť neočakávané výpadky vakcín a nastaviť systematické, dlhodobé plánovanie spotreby.
5. 5. 2018