AIFP kódex vzťahov s pacientskými organizáciami

Európska federácia farmaceutického priemyslu a asociácií (EFPIA) je zastupiteľským orgánom farmaceutického priemyslu v Európe. Jej členmi sú národné asociácie európskych štátov (t. j. členské asociácie) a vedúce farmaceutické spoločnosti (t. j. riadni členovia)1. Členstvo v EFPIA sa týka aj dvoch špecializovaných skupín: „Európske biofarmaceutické podniky“ (European Biopharmaceutical Enterprises, EBE) a „Európski výrobcovia vakcín“ (European Vaccines Manufacturers, EVM).

Prvoradým poslaním EFPIA je podporovať technologický a ekonomický vývoj farmaceutického priemyslu v Európe a pomáhať prinášať na trh lieky, ktoré zlepšujú zdravie pacientov.

Farmaceutický priemysel si uvedomuje, že má veľa spoločných záujmov s pacientskymi organizáciami, ktoré zastupujú a/alebo podporujú potreby pacientov a/alebo ošetrovateľov.

V záujme zabezpečenia etických a transparentných vzťahov medzi farmaceutickým priemyslom a pacientskymi organizáciami schválila AIFP tento svoj Kódex zásad vzťahov medzi farmaceutickým priemyslom a pacientskymi organizáciami (ďalej len „Kódex“).

Mohlo by Vás zaujímať

JE OČKOVANIE NAOZAJ PRE VŠETKÝCH?

JE OČKOVANIE NAOZAJ PRE VŠETKÝCH?

Diskusia o očkovaní rizikových skupín (diabetes), online 23.3.2021 o 17:30 na FACEBOOK-u a YOUTUBE.

Čítať viac
Je vakcinácia kľúč, ktorý otvorí dvere normálnemu životu?

Je vakcinácia kľúč, ktorý otvorí dvere normálnemu životu?

Dozviete sa v diskusii vysielanej naživo dňa 18.3.2021 o 10,00 na www.tvnoviny.sk a na www.vizionari.sk

Čítať viac
Call to Action On Routine and Life-Course Immunization in the Context of the COVID-19 Pandemic

Call to Action On Routine and Life-Course Immunization in the Context of the COVID-19 Pandemic

Brussel, 8.2.2021 - A call to action for global, European and national stakeholders and governments to strengthen pandemic preparedness and responsiveness by taking a life- course immunization (LCI) approach which will expand access to vaccines, improve uptake, and ensure the optimal protection of all populations.

Čítať viac